- TM 31
Składniki
filety rybne
- 1500 gramów filety rybne, dowolna ryba, ostatni był z krasnopióra
- 1/2 sok z cytryny, z pół cytryny
- 3-4 ząbki czosnku, obrane
- 2 cebule
- 2 kromki razowego chleba
- 120 gramów mleka, do namoczenia chleba
- 3 jaja, ugotowane na twardo
- 3 jaja, surowe
- 75 gramów masła, rozpuszczonego
- 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
- 1/4 płaskiej łyżeczki łyżeczka kurkumy, wedle uznania
- sól
- pieprz
- zioła, mieszane, suszone, według uznania, do smaku
- 1 papryka czerwona
- 3 marchwie
- 2 pietruszki
- 1 seler sredni
Akcesoria, których potrzebujesz
-
Varoma
-
Koszyczek
-
Kopystka
-
Naczynie miksujące kompletne premium
Podziel się przepisem
Dzisiaj to przygotujęPrzygotowanie
filety rybne umyć i osuszyć, oprószyć solą, pieprzem i ziołami. Ułożyć w naczyniu żaroodpornym (można też w varomie ugotować filety) przekładając ząbkami czosnku i pokrojonymi na ósemki cebulami skropić 3-4 łyżkami oliwy i sokiem z cytryny. Na wierzchu układamy obrane i pokrojone warzywa oraz oczyszczoną i pokrojoną papryę. Naczynie przykryć pokrywą (jak nie mamy to folią aluminiową) wstawić do gorącego piekarnika. Piec 30 min. w temperaturze 190-200 stopni. (w Varomie do naczynia wlewamy 500g wody, poukładane na przystawce Varoma filety i na górnym sicie warzywa stawiamy na naczyniu i gotujemy 30 min/ Varoma/obrót1)
2 kromki chleba namoczyć w mleku.
po upieczeniu/ugotowaniu odstawiamy do ostygnięcia a wywar przecedzamy przez koszyczek do miseczki i odstawiamy może się przydać.
wszystko mielimy pomagając sobie kopystką 20s/obr7 można na dwa razy po połowie warzyw z rybą i jajka na twardo. Całość wsypujemy do naczynia, dodajemy odsączony chleb ugotowa, jajka (surowe) przyprawy, rozpuszczone masło. Wszystko razem mieszamy 20s/obr.6 pomagając sobie kopystką i doprawiamy solą i pieprzem tak by masa nie była mdła. Jeżeli masa jest za sucha dolewamy wywar z ryb.
Całość przelewamy do foremek (można zwierzchu udekorować kolorowym pieprzem, rozmarynem, listkami laurowymi) i wstawiamy do rozgrzanego piekarnika. Pieczemy 1 godzinę w temperaturze 180 stopni tj. do czasu aż pasztet urośnie (nie zawsze rośnie, ale po ostygnięciu i tak opada) i ładnie się przy rumieni. Podawać solo lub z sosem tatarskim, chrzanem lub ćwikłą z chrzanem.
Porady
przyprawy można użyć według własnego smaku i gustu. Pasztet jak nam zostanie i nie będziemy chcieli już go z chlebem jeść można go pokroić w kawałki obtoczyć w jajku i panierce i wysmażyć jak kotleciki rybne dla dzieci.
Model urządzenia Thermomix®
-
Przepis jest tworzony dla
TM 31
Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.
Komentarze
no ja to muszę na 8 osób robić (6 dzieci stąd taka ilość) ja to na dwa razy zmiksowała i calość w misce wymieszałam
Dziękuję za szybką odpowiedż i dobrą radę z połowy składników zrobię pasztet Pozdrawiam
Smakuje wyśmienicie. Ma jeszcze tę zaletę, że jak znudzi się jako pasztet, to panieruje się go w jajku i bułce i są oryginalne kotlety.
Gufo daj znać jak smakuje pasztet
Siedzi w piekarniku. Mam kilka spostrzeżeń:
1500 g to ogrom mięsa, do tego warzywa - trzeba miksować przynajmniej na 4-5 razy. Całość wyrabiałam ręcznie. Warzywa po pieczeniu razem z rybą, dusiłam jeszcze 20 minut na varomie, żeby nie były surowe. Smak przed pieczeniem rewelacyjny (łosoś w roli głównej). Mam nadzieję, że pieczenie dopełni dzieła.