Forum Mycie urządzenia po cieście drożdżowym/chlebie

Rozszerz wyszukiwanie
Filtry

  • Aktywność
  • Data

Anuluj
Wyników na stronę:

12 odpowiedzi | Ostatni wpis

Dobry patent z tą zimną wodą, dziś spróbuję,bo za chwilę będę robić bułeczki maślane. Moja mama nie da mi spokoju jak ich jej nie przywiozę... Smile Wie,że mam Termosia,ale jeszcze nie zdążyła mnie odwiedzić,więc jadę dziś do niej z prowiantem :) 

Mam na imię MONIKA! Witam wszystkich!!


Pamiętajcie że lepiej wlać zimną/lodowatą wodę niż ciepłą, wtedy ciasto się nie przykleja do noży, tyłko łatwo odchodzi. A jeśli chodzi o obroty to maksymlane na kilka sekund.


A ja nalewam cieplej wody do kielicha nastawiam obroty na 5 przez kilka sekund, a nastepnie na kilka sekund Counterclock [counterclock]i powtarzam te czynnosc kilka razy. Kielich jest zupelnie czysty


Ja też podobnie myję z tym, że od razu ustawiam na maksymalne obroty i nastawiam na 30 sek.


witaj,ja podobnie jak Grażynka 3sek/obr10

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


Witaj Natkab Smile ja ciasto drożdżowe wyjmuje tak samo jak Hania, potem nalewam gorącą wodę z kranu i nastawiam czas 5 min/obr 4 ,następnie 1sek/obr10 i kielich jest prawie czysty. Smile Pozdrawiam serdecznie Smile :D Bigsmile


Ja myję to naczynie tak, że wlewam do niego wodę (ponad połowę) i 'miksuję'  zwiększając obroty, aż do 10, po czym jest prawie czysty Smile


Dziękuję, idę czytać to, co w linku

A dzisiaj wypróbuję sposób na wyjęcie ciasta:)


:)Ja też dopiero niedawno pytałam o patent na wyjęcie.Całkiem niezłym sposobem jest obrócenie naczynia do góry nogami ipokręcenie nożami Bigsmile raz w jedną raz w drugą stronę Cooking  1 Love Spróbuj

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Smile O sposobie mycia TM po cieście już na forum jest wiele wypowiedzi. Poszukam, to prześlę link. Na pokazie wykonuje się buleczki z dość "tęgiego" ciasta drożdżowego i dlatego tak łatwo się po nim myje. Jadnak nie zawsze jest tego typu ciasto i trochę trzeba wypróbować różnych sposobów.

Tutaj podaję link do tematu S.O.S dla nowicjuszy, gdzie jest kilka wypowiedzi n/t mycia naczynia po cieście drożdżowym. Poczytaj cały wątek, wiele się dowiesz. http://www.przepisownia.pl/content/sos-dla-nowicjuszy?page=1#comment-32182

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Mam pytanie - jak wyjmujecie ciasto chlebowe/drożdzowe z urządzenia? Jest jakis patent tak, zeby nożami nie pociąć sobie palców?

Jak myjecie urządzenie po cieście drożdzowym? Robiłam juz pare razy i mycie jest dośc uciążliwe. na pokazie widziałam jak Pani, ktora demonstrowała termomix, umyła go po cieście błyskawicznie. Jak to się robi?