Forum Mama wraca do pracy - szukam szybkich przepisów

Rozszerz wyszukiwanie
Filtry

  • Aktywność
  • Data

Anuluj
Wyników na stronę:

22 odpowiedzi | Ostatni wpis

Bigsmile Bigsmile Bigsmile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


mmm... aż mi narobiłaś apetytu...

 

 

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com


Oczywiście Słonko :D będziemy dodawać jeszcze przepisy :D ja dzisiaj zrobiłam modyfikację ciasta francuskiego z nadzieniem - dałam mięsko drobiowe przyprawione przyprawą gyros i ugotowane na Varomie z pieczarkami, marchewką i groszkiem, i dodałam ser mozzarelę :D pycha polecam :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Bardzo Wam dziękuję, Dziewczyny, jesteście kochane! Każdy przepis mi się przyda i każdy sprawdzę. Także te nie dla TM, w końcu kuchenkę też jeszcze mam!

Zdradzę Wam mój sekret: od jakiegoś czasu zapisywałam sobie wszystkie obiady, które robiliśmy i teraz pododaję do nich jeszcze te od Was i mam urozmaicone menu na dłuuugi czas :)) Jeszcze tylko muszę sobie pospisywać składniki, żeby mi się od razu wyświetlała lista zakupów ;> Trzeba też przyznać, że Przepisownia teraz o wiele fajniej działa: można sobie segregować przepisy, bardzo mi się to podoba! Wcześniej chyba tego nie było.

Ale oczywiście jeśli jeszcze coś Wam przyjdzie do głowy, to dodajcie, na pewno skorzystam ja i inni!

 

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com


Puzzled Totalnieinna - uzywasz termomix od 1971 roku? Przecież w Polsce jeszcze go nie było. Chyba z nas tutaj żartujesz?  Twoje rady na szybkie posiłki tez zupełnie odbiegaja od termomixowych. Czy nie pomyliłaś  portali?

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Jeśli chodzi o śniadania to polecam kaszkę manną. bardzo szybko się przyrządza a jeśli jest dla Ciebie lub dzieci za mdła to polej paolą o swoim ulubionym smaku. mój to oczywiście żurawinka Smile na szybką kolację z kolei polecam tościki z łososiem i serkiem typu philadelphia. tościk podpiec dosłownie 2 minuty i jest wtedy chrupki. na to serek, łosoś (albo tańsza wersja - szprotka) i voila! Na obiad mogę polecić coś co zrobisz w 20 minut - kurczaka na słodko - pierś kurczaka podsmażasz chwilkę, na niego nakładasz plasterek ananasa, do środka wkładasz konfiturę z żurawiny (ja używam ekolandu bo jest odpowiednio kwaśna)  i zapiekasz z serkiem mozarella. Do tego lane kluski - 3 jajka, pół łyżeczki soli, mąka (na oko) i szpinak odcedzony. To wszystko miksujesz, jak masz odpowiednią gęstość to do wrzątku obcinasz po prostu nożykiem kluseczki. 10 minut i gotowe! 


Gabrysia wytlumaczyla, jak by byly jakies problemy, czy niejasnosci, Grazynko, jestem do uslug Bigsmile Bigsmile Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Smile Gabrysiu dziękuję Love   Będę próbować.Pozdrawiam serdecznie Love Love


Love Grazynko, to proste. Otwierasz przepis i lewym klawiszem myszki podswietlasz pasek przeglądarki (ten na górze) Potem klikasz prawym klawiszem myszki.Wyswietli ci sie kilka poleceń, między innymi "kopiuj" i na tym klikasz lewym klawiszem myszki.Link "masz w myszce" Potem wklejasz ten link do swojego komentarza klikając najpierw lewym klawiszem  , potem prawym klawiszem i lewym na polecenie "wklej" , już gotowe. Nie wiem , ćzy mnie zrozumiesz bo ja też jestem taki samouk komputerowy. Może Veronka będzie lepsza w tej nauce.

 

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Smile Witaj Moniko z Elą i Vercią napewno " nie zginiesz" Bigsmile   One zawsze COŚ poradzą. :D Bigsmile :love:  Pozdrawiam serdecznie Love   (Ja nie umiem wstawiać linków Crazy Crazy Crazy )


Tak, tak, Monika. To na dole to w zamyśle miał być podpis ;). Może nawet teraz bym zmieniła nick, bo porcupine nie wskazuje na płeć. Ale jakoś mi się tak ten jeżozwierz spodobał ;)).

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com


Powiedz mi, czy masz na imie Monika, kochana ? Bo mysle i mysle, i szukam, ale jakos nie moge dojsc do ladu Bigsmile Wink Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Klopsiki z "Tak lubię gotować" str.100 + sos pomidorowy Veroniki: http://www.przepisownia.pl/przepisy/konserwa-pomidorowa-gotowy-sos-pomidorowy/444399

 

 

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com


Sorki, Elu :(  I znowu narozrabialam Wink Wink ;)  Jak zobaczylam, ze nie ma zadnej odpowiedzi na apel, wzielam sie do dziela :)  Mam nadzieje, ze cos sie przyda Smile :)  I kocham Was obydwie Love Love Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


o kurczaki, widzę, że nie zginę nawet po powrocie do pracy. Dziewczyny, jesteście kochane! A Vercia ma na drugie Błyskawica ;))

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com


No tak  Puzzled  ja napisałam, że poradzimy a Vercia lotem błyskawicy wypisała całą stronę różnych przepisów  Love  Jej nikt nie doścignie, nawet nie próbuję  Smile  Oj Kochana, dobrze że jesteś na tej Przepisowni... to nas motywujesz  Love    Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Moniko, na pewno coś poradzimy  Smile  Pozdrawiam  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Witajcie! Za miesiąc z kawałkiem wracam do pracy (długo mnie nie było: ciąża, macierzyński i nawet ciut wychowawczego - i w międzyczasie wszystko się pozmieniało, więc na pewno po powrocie życie baardzo przyspieszy) i poszukuję szybkich przepisów (najlepiej zdrowych i tanich), przede wszystkim na obiady! Mam książkę "Szybkie obiady", ale będę wdzięczna za porady z przepisowni. Zakładam ten wątek też z myślą o tym, że sama będę tu wrzucać linki, żeby potem do nich wracać. Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com